Egzema na wakacjach – o czym warto pamiętać pakując walizkę?
Egzema na wakacjach – o czym warto pamiętać, pakując walizkę?

Relaks na plaży, górskie wędrówki, a może intensywny city break? Atopowe zapalenie skóry wcale nie musi stopować Twoich podróżniczych marzeń! Chociaż egzema latem rzeczywiście może dawać o sobie znać (np. pod wpływem potu czy przegrzania), kluczowe jest odpowiednie przygotowanie do wakacji. Przestrzegając kilku ważnych zasad, zmniejszysz ryzyko zaostrzenia AZS. Sprawdź, o czym pamiętać, planując wyjazd i pakując walizkę lub plecak! 

czytaj całość »
Alergiczne zapalenie spojówek – jak złagodzić objawy?
Alergiczne zapalenie spojówek – jak złagodzić objawy?

Czerwone oczy, swędząca skóra powiek, łzawienie… Takie objawy mogą świadczyć o alergicznym zapaleniu spojówek. Problem może dotyczyć nawet 45% osób [1]. Skąd się bierze? To reakcja na kontakt z różnymi alergenami, np. pyłkami, roztoczami czy sierścią zwierząt. Sprawdź, jak radzić sobie alergią na powiekach i w jaki sposób złagodzić nieprzyjemne dolegliwości!

czytaj całość »
Zapalenie mieszków włosowych – skąd się bierze i jak mu zapobiec?
Zapalenie mieszków włosowych – skąd się bierze i jak mu zapobiec?

Czym są drobne krostki, które pojawiają się np. po goleniu czy długim noszeniu obcisłych ubrań? To może być zapalenie mieszków włosowych – jeden z najpowszechniejszych problemów skórnych. Najczęściej występuje u osób z zaburzoną barierą ochronną, gdy okolice włosa są bardziej narażone na działanie bakterii, wirusów i grzybów. Kluczowa jest w tym przypadku odpowiednia pielęgnacja. Sprawdź, jak walczyć z taką wysypką i co zrobić, żeby ochronić skórę przed nawrotami!

czytaj całość »
Atopowe zapalenie skóry – pytania i odpowiedzi o AZS
Atopowe zapalenie skóry – pytania i odpowiedzi o AZS

AZS, czyli atopowe zapalenie skóry, egzema, atopia, może dotyczyć nawet ¼ dzieci i prawie 1/10 dorosłych. Choroba powoduje przede wszystkim przesuszenie i świąd skóry oraz specyficzne zmiany atopowe – zlokalizowane m.in. w zgięciach kolan i łokci, na twarzy czy dłoniach. Z tego powodu skóra osoby chorej wymaga szczególnej pielęgnacji, dzięki której można znacznie złagodzić nieprzyjemne symptomy. 

Dlaczego skóra swędzi, co zaostrza objawy tej choroby i jak odpowiednio pielęgnować skórę atopową? Sprawdź 10 najczęstszych pytań i odpowiedzi na temat atopowego zapalenia skóry!

czytaj całość »
Atopowe zapalenie skóry – fakty i mity o AZS
Atopowe zapalenie skóry – fakty i mity o AZS

Nawet 25% dzieci i 8% dorosłych może chorować na AZS – atopowe zapalenie skóry. To przewlekła, złożona choroba zapalna. Występuje z okresami remisji (objawy są słabe lub nie ma ich wcale) i nawrotów (objawy wracają lub się nasilają). Chorzy zmagają się przede wszystkim z charakterystycznymi zmianami skórnymi oraz przesuszeniem i uporczywym swędzeniem. Jakie są przyczyny AZS, jak je leczyć i jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry atopowej? Poznaj najczęstsze fakty i mity o AZS, dzięki którym lepiej zrozumiesz tę chorobę!

czytaj całość »
Pokrzywka: przyczyny, objawy, leczenie pokrzywki
Pokrzywka: przyczyny, objawy, leczenie pokrzywki

Nagle pojawiające się na skórze bąble, przypominające te, będące skutkiem kontaktu z pokrzywą to dosyć powszechna dolegliwość dermatologiczna. Tego typu wysypka może pojawić się okazjonalnie, jako wynik kontaktu z substancją drażniącą lub alergenem, jak również przerodzić się w nawracający problem. W zależności od przyczyny oraz rodzaju pokrzywki objawy będą miały różne nasilenie. Na skórze mogą wystąpić pojedyncze zgrubienia lub całe grupy silnie zaczerwienionych i swędzących zmian.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl