Masaż twarzy przy AZS – czy jest bezpieczny?
Masaż twarzy przy AZS – czy jest bezpieczny?

AZS, czyli atopowe zapalenie skóry, to bardzo powszechne schorzenie, które często przybiera przewlekły charakter. Trwałe wyciszenie jego objawów często jest niemożliwe. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że odpowiednia pielęgnacja skóry pozwala zredukować symptomy choroby. Regularne masaże twarzy polecane są w przypadku cery normalnej. Czy równie dobrze sprawdzą się przy AZS?

Dlaczego warto wykonywać masaż skóry twarzy?

Nie ma co ukrywać – skóra twarzy stanowi jedną z najbardziej narażonych części ciała, jeśli chodzi o wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych. Dodatkowo jest bardzo delikatna, dlatego troska o jej nawilżenie i oczyszczanie jest wyjątkowo istotna. Masaż to zabieg, który w wyjątkowo pozytywny sposób wpłynąć może na stan twarzy skóry. Sprawia, że staje się ona jędrna, odmłodzona, wygładzona, a zmarszczki – spłycone i mniej widoczne.

Masaż twarzy nie tylko poprawia jej kondycję, ale także wykazuje bardzo relaksujące działanie. Jego regularne wykonywanie jest ważne zwłaszcza po ukończeniu 30. roku życia, kiedy produkcja kolagenu w skórze spada na skutek naturalnych procesów. To właśnie wtedy skóra traci swoją jędrność i pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki. Masaż twarzy pobudza mięśnie, a także ujędrnia skórę i poprawia kształt twarzy. Dodatkowo wspiera procesy odnowy i regeneracji skóry. Z uwagi na pobudzone w trakcie masażu krążenie krwi, skóra jest lepiej dotleniona i odzyskuje piękny, zdrowy kolor.

Masaż twarzy z azs - kobieta masująca twarz po kąpieli opuszkami palców, przegląda się w lustrze.

 

Czy masaż jest odpowiedni dla skóry atopowej?

Osoby, które zastanawiają się, jak masować twarz przy AZS, powinny wiedzieć, czym w ogóle objawia się to schorzenie. Otóż, jego objawy są dość charakterystyczne i trudno jest je przeoczyć.

Skóra atopowa jest przede wszystkim bardzo wysuszona, co często prowadzi do jej łuszczenia. Zaobserwować można jej zaczerwienienie, nadmierną szorstkość oraz uszkodzenia naskórka. Niestety, wielu pacjentom dokucza uporczywy świąd, który szczególnie dotkliwy staje się w porze nocnej. Nasilone drapanie prowadzić może do powstawania silniejszych podrażnień. Atopowe zapalenie skóry często skutkuje pojawieniem się na twarzy grudek, krostek, pęcherzy i nadżerek. Często są to rozległe niedoskonałości – dotknięta nimi skóra na pierwszy rzut oka różni się od skóry zdrowej.

Dlatego też przy zabiegach pielęgnacyjnych w przypadku skóry atopowej trzeba zachować szczególną ostrożność. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o masaż.

Jak wykonywać masaż twarzy przy AZS?

Osoby zastanawiające się, jak masować twarz przy AZS, powinny zdawać sobie sprawę z tego, że istnieją różne rodzaje masażu twarzy. Klucz to delikatność. Z racji tego, że skóra atopowa jest podatna na podrażnienia i wyjątkowo wrażliwa, masaż powinno wykonywać się delikatnie, unikając pocierania skóry, jej naciągania oraz zbyt silnego tarcia. Łagodne i koliste ruchy nie podrażniają skóry i przyniosą oczekiwane efekty. 

Nie bez znaczenia jest również wybór odpowiednich produktów. Do skóry atopowej należy stosować krem do masażu lub też olejki przeznaczone dla skóry wrażliwej, które nie zawierają w swoim składzie drażniących substancji. ALLERGIKA® Krem do twarzy MED i ALLERGIKA® Krem na powieki Mednie mają w składzie sztucznych składników chemicznych oraz zapachowych.

Wykonując masaż twarzy na zmarszczki na skórze atopowej, koniecznie trzeba pamiętać o przeprowadzeniu testu skórnego. Zanim rozpocznie się masaż na całej powierzchni twarzy, warto przeprowadzić test na niewidocznej części skóry, aby upewnić się, że masaż z wykorzystaniem konkretnego kosmetyku nie będzie powodował pieczenia, swędzenia lub też zaczerwienienia. Jeśli w trakcie zabiegu wystąpią jakiekolwiek niepożądane reakcje lub objawy, należy przerwać masaż i skonsultować się z dermatologiem tak szybko, jak to możliwe.

Uwaga – jeśli na skórze występują otwarte rany oraz stany zapalne, nie należy przeprowadzać masażu w tych obszarach. Może prowadzić to do rozwoju zakażenia oraz rozprzestrzeniania się podrażnień.

różowy roller i kamień do masażu twarzy z produktami allergika dla skóry atopowej

 

Czym masować twarz przy AZS?

W przypadku AZS masaż powinien być łagodny i delikatny, aby nie podrażniać bardzo wrażliwej skóry. Popularnym rozwiązaniem jest kamień gua sha. Jego stosowanie sprawia, że cera staje się zrelaksowana jędrna i pobudzona. Połączenie mocy kamienia z produktami pielęgnacyjnymi marki ALLERGIKA® zapewnia optymalne efekty.

Delikatny masaż skóry twarzy można przeprowadzić także przy pomocy własnych palców. Wystarczy przesuwać ich końcówki delikatnymi okrężnymi ruchami po powierzchni skóry. Pozwala to rozluźnić mięśnie i usprawnić krążenie.

Każdy masaż skóry twarzy powinien być delikatny. W przypadku skóry z AZS trzeba zwrócić na to szczególną uwagę.


ALLERGIKA®- Krem na powieki MED na egzemę powiek
ALLERGIKA®- Krem do twarzy MED na egzemę twarzy

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą

Podmiot prowadzący reklamę: Propharma Sp. z o.o. ul. Łopuszańska 36, 02-220 Warszawa
Producent: ALLERGIKA Pharma GmbH, 82515 Wolfratshausen Niemcy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl