Demakijaż skóry atopowej – jak prawidłowo oczyścić wrażliwą skórę twarzy?
Demakijaż skóry atopowej – jak prawidłowo oczyścić wrażliwą skórę twarzy?

Kobiety, które bardzo dużą uwagę zwracają na pielęgnację skóry twarzy, z pewnością zdają sobie sprawę z tego, jak ważny jest codzienny demakijaż. Warto zadbać o to, by stanowił on nie tylko przykry obowiązek, ale także – wieczorny rytuał i prawdziwą przyjemność. Z uwagi na to, że cera atopowa ma indywidualne, szczególne potrzeby i wymagania, należy uwzględnić je przy demakijażu. Wszystko po to, aby nie pogarszać niepotrzebnie jej kondycji.

Dlaczego codzienny demakijaż jest tak ważny?

Japonki, czyli kobiety, które słyną z zadbanej i nieskazitelnej cery, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że demakijaż stanowi niebywale ważny element codziennej pielęgnacji twarzy. Dzięki niemu można usunąć nie tylko resztki makijażu, ale także kurz, pot, brud oraz zanieczyszczenia, które nagromadziły się na skórze w ciągu dnia.

Wiele kobiet wychodzi z przekonania, że wyłącznie panie stosujące makijaż powinny wykonywać demakijaż. Nic bardziej mylnego! Jeśli demakijaż jest odpowiednio przeprowadzony, nie tylko oczyści skórę, ale także uchroni ją przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych oraz oznakami starzenia.

Demakijaż skóry atopowej z azs, egzemą. Pani trzymająca płatek kosmetyczny.

 

O czym pamiętać przy demakijażu skóry atopowej?

Aby mieć pewność, że codzienny demakijaż nie pogorszy kondycji skóry atopowej, warto zadbać o wybór odpowiedniej kosmetyków. Należy postawić na bezzapachowe, hipoalergiczne i łagodne produkty do demakijażu – przeznaczone specjalnie do skóry atopowej. Zarówno do demakijażu, jak i codziennej pielęgnacji, lepiej zrezygnować z produktów, które zawierają szkodliwe substancje chemiczne, takie jak siarczany, parabeny, sztuczne barwniki, aromaty oraz alkohol. Są to składniki, które mogą niepotrzebnie przesuszać skórę i zaburzać jej gospodarkę wodną.

Jak wykonać demakijaż w prawidłowy sposób?

Oczyszczanie wrażliwej skóry ma szczególne znaczenie – cera atopowa narażona jest na powstawanie różnego rodzaju podrażnień o wiele bardziej niż skóra normalna. Dlatego do jej demakijażu trzeba szczególnie się przyłożyć.

Pierwszym etapem demakijażu jest demakijaż oczu – można wykorzystać do niego specjalnie przeznaczone do tego kosmetyki. Uwaga – skóra w okolicy oczu jest niebywale delikatna i wrażliwa, dlatego jej oczyszczanie należy wykonać ze szczególną ostrożnością.

Do tego celu najlepiej sprawdzą się kosmetyki o łagodnym, naturalnym składzie. Wbrew naszemu przekonaniu, demakijaż oczu nie polega na pocieraniu skóry przy pomocy nasączonych kosmetykiem wacików. Wręcz przeciwnie – wystarczy wacik przyłożyć do oczu na kilkanaście sekund i poczekać, aż makijaż sam zacznie się rozpuszczać. Następnie wystarczy usunąć go, delikatnie przesuwając wacik od środka oka w kierunku jego zewnętrznego kącika. Do demakijażu oczu można wykorzystać nie tylko mleczko, ale także dwufazowy płyn.

Po zakończonym demakijażu okolic oczu należy zastosować ALLERGIKA® Krem na powieki MED* i ALLERGIKA® Krem do twarzy MED* – te kosmetyki nawilżają wrażliwą skórę i dbają o jej wszystkie potrzeby.

Demakijaż pozostałych części twarzy

Aby usunąć zanieczyszczenia z pozostałej powierzchni twarzy, należy zwilżyć wacik wybranym kosmetykiem i rozpocząć zmywanie cery okrężnymi ruchami. Warto rozpocząć od policzków, by następnie przenieść się w kierunku szyi, podbródka, nosa oraz czoła. Przy demakijażu twarzy doskonale sprawdzą się także żele i pianki kosmetyki nanosi się na zwilżone ręce i delikatnie rozciera po powierzchni twarzy, aż powstanie piana.

Ostatnimi czasy wśród miłośniczek skutecznej pielęgnacji, bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się dwuetapowe oczyszczanie twarzy. Polega ono na usunięciu ze skóry zanieczyszczeń przy pomocy wacika kosmetycznego i preparatu do demakijażu. Kolejnym krokiem jest zastosowanie produktu do mycia – żelu, pianki lub kremu.

Demakijaż skóry z azs Allergika.

 

Co po zakończonym demakijażu?

Po oczyszczeniu twarzy warto dokładnie przetrzeć ją delikatnym kosmetykiem – na przykład tonikiem. Jest to preparat, który łagodzi podrażnienia, przywraca odpowiednie pH skóry, usuwa resztki zanieczyszczeń oraz ściąga gruczoły łojowe. Dodatkowo pozwala odbudować płaszcz hydrolipidowy skóry oraz zapobiega osadzaniu się na niej bakterii. W przypadku skóry atopowej lepiej unikać toników z zawartością alkoholu, które mogą przesuszać skórę. Po demakijażu warto zadbać także o zastosowanie ALLERGIKA® Kremu do twarzy MED*, odpowiedniego do skóry atopowej.

Chyba nikomu nie trzeba przypominać o tym, jak ważny jest odpowiedni demakijaż twarzy. Osoby ze skórą atopową, które mają problem z wyborem odpowiednich produktów do demakijażu, powinny skonsultować się z dermatologiem.

*ALLERGIKA®- Krem na powieki MED na egzemę powiek
  ALLERGIKA®- Krem do twarzy MED na egzemę twarzy

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą

Podmiot prowadzący reklamę: Propharma Sp. z o.o. ul. Łopuszańska 36, 02-220 Warszawa
Producent: ALLERGIKA Pharma GmbH, 82515 Wolfratshausen Niemcy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl