Kim są skininfluencerzy? Przegląd TOP10 skininfluencerów
Kim są skininfluencerzy? Przegląd TOP10 skininfluencerów

W ostatnich miesiącach coraz większą popularnością w mediach społecznościowych cieszą się skindoktorzy i dermoinfluencerzy. Określa się ich mianem skininfluencerów. Są to często wybitni specjaliści, którzy swoją wiedzę zdobywali nie tylko na uczelniach, ale i podczas długich lat lekarskiej praktyki. W wirtualnym świecie są śledzeni obecnie przez miliony ludzi i można o nich mówić jako o gwiazdach internetu.

 

Dlaczego skinfluencerzy są tak popularni?

Nie ma co ukrywać, że system ochrony zdrowia zmaga się obecnie z solidnym przeciążeniem, a na refundowaną wizytę u dermatologa trzeba czekać przez wiele długich miesięcy. Nie wszystkich pacjentów stać na prywatne wizyty, a problemy skórne nie chcą poczekać - zazwyczaj pojawiają się znienacka i wymagają ekspresowej reakcji. W takiej sytuacji ogromna część ludzi poszukuje pomocy w internecie. I okazuje się, że wcale nie jest to najgorsze rozwiązanie - o ile trafi się na profil specjalisty.

Internauci łakną także profesjonalnej wiedzy na temat pielęgnacji i urodowych trików. Temat pielęgnacji skóry jest obecnie bardzo na czasie, dlatego osoby zawodowo z nim związane zawsze znajdą szerokie grono odbiorców.

Popularność skininfuencerów jest też kwestią łatwego dostępu. Udzielają się głównie w mediach społecznościowych, a w dzisiejszych czasach praktycznie każdy ma tu konto. Pozostaje się cieszyć, że dzięki nim internauci mają łatwy dostęp do fachowej wiedzy i bez najmniejszego problemu mogą weryfikować szkodliwe przekonania i mity, które od wielu lat krążą w ich otoczeniu.

 bodypositive influencer skininfluencerzy kobieta trądzik

 

Kim jest skininfluencer?

Skininfluencerzy to osoby, którzy dysponują fachową wiedzą z zakresu dermatologii i pielęgnacji urody i chętnie się nią dzielą w sieci. Głównym tematem poruszanym na ich profilach jest bezpieczne dbanie o skórę, a także akceptacja siebie. Dla osób zastanawiających się, skąd czerpać informacje o skórze, to właśnie profil takiego specjalisty będzie prawdziwą kopalnią wiedzy.

Wydawać by się mogło, że ostatnie, o czym powinien myśleć poważany lekarz, to udzielanie się w mediach społecznościowych. Tymczasem w ostatnich latach media społecznościowe znacznie zmieniły swój charakter. Przestały być przestrzenią przeznaczoną wyłącznie dla rozrywki i znalazło się w nich wiele miejsca na poważne tematy. Lekarze zajmujący prestiżowe, szanowane stanowiska zasiedli w białych kitlach przed kamerami, by dzielić się swoją wiedzą z widzami na całym świecie.

Śmiało można powiedzieć, że każdy influencer zajmujący się tematyką pielęgnacji skóry, ma swego rodzaju misję: walczyć z fałszywymi przekonaniami, namawiać do akceptacji swojego ciała, a także poruszać trudne i krępujące tematy - takie jak choćby problemy skórne. Dzięki temu na przykład osoby cierpiące na AZS fachową wiedzę mają dosłownie na wyciągnięcie ręki.

 

TOP 10 skininfluencerów

1. Dr Simon Ourian

Dr Simon Ourian zasłynął jako dermatolog gwiazd. Współpracował z najbardziej znanymi nazwiskami świata, takimi jak choćby słynne siostry Kardashian czy modelki Victoria’s Secret. To właśnie na współpracy z gwiazdami dr Ourian opiera swoją pozycję w internecie. Jego samego śmiało można już uznać za gwiazdę - niech świadczy o tym imponująca liczba 2,5 milionów obserwujących na Instagramie.

Dr Ourian doskonale rozumie, jak funkcjonują media społecznościowe i doskonale się w tym odnajduje. Chętnie dzieli się ze swoimi obserwującymi nowinkami z dziedziny kosmetologii, a także na bieżąco opisuje im procedury, które dopiero pojawiają się na rynku. Nie ma się co dziwić, że obecnie dzierży miano pioniera w branży i nic nie zapowiada, by miało się to zmienić.

 

2. Dr Shereene Idriss

Jest certyfikowanym dermatologiem, który obecnie pracuje w Nowym Jorku. Jak sama o sobie mówi, ma dość dezinformacji dotyczącej pielęgnacji skóry i popularnych zabiegów kosmetycznych. Twierdzi, że wystarczy odpowiednia pielęgnacja i zmiana drobnych nawyków, by zachwycać piękną i zdrową cerą. Swoim obserwatorom powtarza, że są najlepszymi wersjami samych siebie. Chętnie porusza także trudne tematy - na przykład atopowe zapalenie skóry i inne problemy skórne.

Dr Idriis jeszcze do niedawna funkcjonowała wyłącznie na Instagramie, obecnie z powodzeniem próbuje swoich sił na portalu YouTube. Filmy, które wrzuca, cieszą się ogromnym zainteresowaniem i poruszają tematy szeroko rozumianej pielęgnacji skóry i urody.

 

3. Laura Scott

Jest lekarką dermatolożką, która obecnie mieszka w San Diego. Prowadzić swojego bloga zaczęła jeszcze za czasów studiów medycznych na Harvardzie. Pomimo wielu opinii ludzi, którzy twierdzili, że działanie w sieci negatywnie wpływa na jej wizerunek jako lekarki, wciąż prężnie i z sukcesami działa w internecie.

Laura Scott twierdzi, że chce być dla ludzi inspiracją. Na swoich profilach porusza nie tylko tematy skóry, ale również rodzicielstwa i szeroko pojętego lifestyle’u. Jej motto brzmi: “Bo na pewno możesz”.

 

4. Dr Anna Guanche

To lekarka dermatolog, która na co dzień obraca się w świecie celebrytów i gwiazd. Jest uznanym specjalistą w dziedzinie dermatologii, stąd też jej kanały w mediach społecznościowych przyciągają mnóstwo użytkowników.

Dr Guanche na bieżąco dzieli się ze swoimi obserwatorami wiedzą na temat pielęgnacji skóry i nowych technik w kosmetologii. W trakcie swojej kariery pojawiła się w kilku programach telewizyjnych, co tylko wpłynęło na jej jeszcze większą rozpoznawalność.

 

5. Dr Michelle Henry

Na co dzień zajmuje się kierowaniem zespołem wykwalifikowanych specjalistów z dziedziny pielęgnacji skóry i medycyny estetycznej. Jak certyfikowanym dermatologiem oraz chirurgiem rekonstrukcyjnym, mikrograficznym i kosmetycznym.

Biorąc pod uwagę tak wszechstronne wykształcenie, nie ma się co dziwić, że doktor Henry szybko podbiła serca użytkowników Internetu. Charakteryzuje ją ciepłe, rodzinne podejście do każdej osoby, która trafia na jej profil.

bodypositive influencer skininfluencerzy mężczyzna trądzik 

 

6. Corey L. Hartman

Jest dermatologiem, który obecnie pracuje w Birmingham, w stanie Alabama. Praktykuje w kilku okolicznych szpitalach, a przy okazji bardzo angażuje się w swoje media społecznościowe. Pokazuje w nich efekty nowoczesnych zabiegów kosmetycznych, a także zdradza tajniki pielęgnacji skóry.

Medycynę praktykuje już od ponad 20 lat, toteż może pochwalić się olbrzymim doświadczeniem. Udowadnia, że choroby skórne w social media wcale nie muszą być tematem tabu.

 

7.  Dr Adeline Kikam

Jest certyfikowanym i aktywnym zawodowo dermatologiem kosmetycznym i medycznym. Twierdzi, że do obrania takiej ścieżki kariery skłoniły ją własne problemy ze skórą w okresie dorastania i brak dostępu do opieki dermatologicznej.

Dr Adeline w swoich mediach społecznościowych chętnie popularyzuje wiedzę na temat pielęgnacji skóry, zwłaszcza u osób z ciemną karnacją. Jej celem jest stworzenie zaufanej przestrzeni, oferującej dostęp do wiedzy o pielęgnacji skóry oraz powszechnych schorzeniach dermatologicznych.

 

8. Dr Doris Day

Jest certyfikowanym dermatologiem, który specjalizuje się w dermatologii kosmetycznej, estetycznej, chirurgicznej i laserowej. W mediach społecznościowych cieszy się sporym zainteresowaniem, a to ze względu na takt, że jest szanowanym pedagogiem i osobowością medialną.

Dr Day za odniesienie sukcesu w nauczaniu dermatologii uznawana jest za lekarkę, która nauce poświęciła całe swoje życie. Dzieli się swoją wiedzą nie tylko na wykładach, ale również za pośrednictwem kanałów w mediach społecznościowych. Ostatnio została ogłoszona trzecią najlepszą kosmetyczką w Stanach Zjednoczonych, co jak sama przyznaje, traktuje jako motywację do dalszej pracy.

 

9. Dr Sabrina G. Fabi

Przekonuje, że w każdym wieku człowiek jest w stanie dobrze wyglądać i tak samo się czuć. Utrzymuje, że pomaganie pacjentom jest dla niej ogromnie satysfakcjonujące. Wiedzę na temat najnowocześniejszych technologii w kosmetyce przekazuje za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Dermatologię praktykuje już od ponad 16 lat, może pochwalić się ponad setką opublikowanych artykułów medycznych, a także współautorstwem co najmniej dwudziestu publikacji książkowych.

Nic więc dziwnego, że użytkownicy Internetu uznali jej profile w mediach społecznościowych za bardzo interesujące i inspirujące.

 

10. Heather Woolery-Lloyd

To certyfikowana dermatolog, która na całym świecie uznawana jest za eksperta w dziedzinie odnowy biologicznej o dermatologii. Niejednokrotnie wykładała na największych światowych konferencjach. Obecnie jest również twórcą linii produktów do leczenia przebarwień i wyrównywania kolorytu skóry.

Jej media społecznościowe cieszą się sporym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród osób z ciemniejszą karnacją.

bodypositive influencer skininfluencerzy kobieta trądzik 

Wiele osób zastanawia się, czy fakt, że tak wiele osób czerpie z internetu wiedzę o pielęgnacji skóry, to zjawisko pozytywne. Trzeba jednoznacznie stwierdzić: dzięki mediom społecznościowym wyżej wymienionych osób, użytkownicy internetu mają dostęp do specjalistycznej wiedzy, najnowszych technologii oraz sprawdzonych sposobów na pielęgnację skóry na co dzień. Większość z nich nigdy nie mogłaby sobie pozwolić na konsultację u takich znakomitości - czy to ze względu na ograniczony budżet, czy też odległość.

Warto więc docenić fakt, że najwięksi światowi specjaliści poświęcają swój czas i dzielą się zdobywaną przez wiele lat wiedzą.

Na koniec trzeba również podkreślić ich rolę w ruchu body positive. Otóż, jednogłośnie przekonują, że każdy człowiek stanowi najlepszą możliwą wersję siebie i pokazują swoim obserwatorom, jak wiele znaczy samoakceptacja.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl